Jak przenieść swoją domenę?


Jakie są rodzaje domen?

Domeny możemy podzielić na krajowe, europejskie i globalne

Polskie domeny mogą mieć rozszerzenie krajowe .pl , funkcjonalne, np. com.pl, .org.pl , albo regionalne, np. .rzeszow.pl, .bieszczady.pl 

Domeny europejskie mają rozszerzenie .eu , natomiast globalne - .com, .net, .org, .info i  .biz

Jak przenieść swoją domenę?

Należy zgłosić się do swojego aktualnego opiekuna domeny. Jest nim zazwyczaj firma gdzie domena była rejestrowana lub firma, która aktualnie pobiera opłaty za przedłużenie Państwa domeny.

Aby móc przenieść swoją domenę do nas należy zażądać od w/w firmy kodu AUTHINFO. Każda domena ma własny taki kod.

Wyjątki są dwa:

  1. Jeśli opiekunem Twojej domeny jest NASK, najpierw zgłoś się do nas.
  2. Jeśli opiekunem Twojej domeny jest AZ.PL, sam możesz przenieść do nas swoją domenę, przenosząc ją do naszego panelu nr 449 w AZ.PL. 


Jeśli nie wiesz kto jest opiekunem Twojej domeny zgłoś się do nas.

Na ile lat mogę przedłużyć domenę?

Domenę można przedłużyć na dowolną liczbę lat. Im większe przedłużenie domeny tym cena jest niższa i łatwiejsze jest pozycjonowanie.

Dlaczego?

Napisz do nas. Warto wiedzieć więcej niż inni wiedzą.

Co to jest kod authinfo?

AUTHINFO to kod autoryzujący (ang. transfer secret code) – unikatowy kod generowany dla każdej domeny potwierdzający własność domeny. Osoba posiadająca ten kod może dokonywać dowolnych zmian w danych domeny. Służy do zezwolenia lub potwierdzenia wniosku o przeniesienie nazwy domeny do innego rejestratora. Niektórzy rejestratorzy oferują narzędzia pozwalające generować i zarządzać kodem Auth Info. W innych przypadkach, należy skontaktować się z rejestratorem bezpośrednio, aby taki kod uzyskać. Rejestrator musi zapewnić wydanie kodu w ciągu 5 dni kalendarzowych od daty żądania. Źródło Wikipedia.


© WEBMEDIA Europe Ltd | email: bok@webmedia.com.pl